Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolagets verksamhet ska vara att bedriva försäljning och marknadsföring av bevakningssystem, bevakningskameror, passersystem, kablage, bildskärmar, mjukvara samt tillhörande IT- och datorprodukter, förvaltning av värdepapper och fastigheter samt idka därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 224 893 | 215 120 | 105 393 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 6 512 | 6 447 | -4 911 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 7 231 | 5 740 | -9 383 |
| Årets resultat (tkr) | 1 997 | 562 | -8 288 |
| Summa tillgångar (tkr) | 206 817 | 159 976 | 115 964 |
| Antal anställda | 40 | 37 | 22 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 224 893 | 215 120 | 105 393 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 6 512 | 6 447 | -4 911 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 7 231 | 5 740 | -9 383 |
| Årets resultat (tkr) | 1 997 | 562 | -8 288 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 109 399 | 78 811 | 44 774 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 97 418 | 81 164 | 71 191 |
| Tillgångar (tkr) | 206 817 | 159 976 | 115 964 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 12 155 | 10 158 | 9 596 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 6 400 | 3 200 | |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 100 807 | 31 007 | 29 530 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 87 455 | 115 611 | 76 838 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 206 817 | 159 976 | 115 964 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 1 806 | ||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 28 033 | ||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 14 004 | ||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 40 | 37 | 22 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 5 622 | 5 814 | 4 791 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 1 096 | ||
| Vinstmarginal | 2.9% | 3.0% | -4.7% |
| Soliditet | 8.1% | 7.8% | 8.3% |
| Kassalikviditet | 89.7% | 40.2% | 61.9% |
Bolagets verksamhet ska vara att bedriva försäljning och marknadsföring av bevakningssystem, bevakningskameror, passersystem, kablage, bildskärmar, mjukvara samt tillhörande IT- och datorprodukter, förvaltning av värdepapper och fastigheter samt idka därmed förenlig verksamhet.